Gorąco zachęcamy do słuchania kolejnych lekcji naszego studium Ewangelii Mateusza.

Materiał był nagrywany na żywo i nie był poddawany późniejszej obróbce technicznej. Także za wszelkie przejęzyczenia i inne niedoskonałości przepraszamy.


 

Studium Ew. Mateusza - cz.85 - wysłanie 12 apostołów, rozdział 10, cz.1

Pan Jezus posyła swoich 12 uczniów, aby ci w miastach i wioskach głosili Królestwo Boże, wśród znaków i cudów. Jakie dostają polecenia? Czy są posłuszni Panu Jezusowi? Jakie wnioski z ich misji powinniśmy wyciągnąć? Jakie zastosowanie płynie dla nas dzisiaj z tej części służby Pana Jezusa i apostołów?


 

Studium Ew. Mateusza - cz.86 - wysłanie 12 apostołów, rozdział 10, cz.2

"Oto ja was posyłam jak owce między wilki" - kontynuujemy rozważanie nauki i poleceń Pana Jezusa, jakie zostały udzielone jego uczniom przed ich wysłaniem z głoszeniem ewangelii o Królestwie Bożym.


 

Studium Ew. Mateusza - cz.87 - wysłanie 12 apostołów, rozdział 10, cz.3

"Nie sądźcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz."

Pan Jezus jest Księciem Pokoju (Izajasza 9:6). Czy zatem mamy tu jakąś sprzeczność? Dlaczego Książę Pokoju nie przyniósł 2000 lat temu pokoju na ziemię, ale miecz? Jak to rozumieć?


 

Studium Ew. Mateusza - cz.88 - wysłanie 12 apostołów, rozdział 10, cz.4

"Jeśli gospodarza nazywali Belzebubem, o ile bardziej będą tak nazywać jego domowników."

Prześladowania były wpisane w głoszenie ewangelii przez apostołów. Rówież i dzisiaj prześladowania są udziałem prawdziwych uczniów Jezusa. A jak to wygląda u ciebie? Kolejna lekcja z nauką przekazaną apostołom przez Mesjasza, ale i z zastosowaniem dla nas.


 

Studium Ew. Mateusza - cz.89 - wysłanie 12 apostołów, rozdział 10, cz.5

"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy. Bójcie się raczej tego, który może i duszę, i ciało zatracić w piekielnym ogniu" (GEHENNIE)

Piekło jest tematem, który nieraz rozgrzewa do czerwoności ludzi, którzy o nim dyskutują. Podczas tej lekcji rozważamy temat "Gehenny", o której mówił Pan Jezus swoim uczniom. Czym ona jest? (zobacz też początek lekcji 91)


 

Studium Ew. Mateusza - cz.90 - wysłanie 12 apostołów, rozdział 10, cz.6

"Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za mną, nie jest mnie godny."

Tematem niesienia krzyża kończymy rozważanie jakże ciekawego 10 rozdziału Ew. Mateusza.