Gorąco zachęcamy do słuchania kolejnych lekcji naszego studium Ewangelii Mateusza.

Materiał był nagrywany na żywo i nie był poddawany późniejszej obróbce technicznej. Także za wszelkie przejęzyczenia, drobne pomyłki i inne niedoskonałości - przepraszamy :)


 

Studium Ew. Mateusza - cz.122 - znak z nieba, faryzeusze i kwas, 16:1-12

Faryzeusze ponownie domagają się od Jezusa znaku z nieba. Potrafią rozpoznać pogodę, lecz obłudnie wskazują na to, że to co ukazał w dziełach Jezus nie wystarczy, aby uznać go za Mesjasza. Nie tylko kolejnego znaku nie dostają, lecz także Jezus przestrzega swoich uczniów przed ich kwasem, czyli fałszywą nauką.

Jak wiele znaków opisanych w Biblii potrzebujesz, żeby uznać Jezusa za Mesjasza? Czy strzeżesz się fałszywych nauk, jakich dzisiaj niestety pełno dookoła?


 

Studium Ew. Mateusza - cz.123 - wyznanie Piotra, Jezus Mesjasz, 16:13-21

Ludzie różnie patrzyli na Jezusa. Nie do końca wiedzieli, kim Jezus jest, pomimo oczywistych znaków i cudów, jakich dokonywał. Pomimo proroctw, które się dokonywały w życiu Jezusa. Apostoł Piotr zapytany o to, kim dla uczniów jest Jezus, odpowiedział: "Ty jesteś Chrystusem, Synem Boga żywego". To wspaniałe wyznanie Piotra zostało dane mu od Boga.

W odpowiedzi Jezus wskazuje na błogosławieńtwo Piotra, który jest "kamieniem", podczas gdy na "skale" - czyli na samym Jezusie zostanie zbudowana Eklezja Mesjasza - Kościół. To Bóg jest niewzruszoną skałą, na której wszystko jest budowane.


 

Studium Ew. Mateusza - cz.124 - Eklezja Jezusa, 16:13-21

Ciąg dalszy rozważań na temat Kościoła - Eklezji Jezusa. Co to znaczy, że bramy piekła (hadesu) jej nie przemogą?


 

Studium Ew. Mateusza - cz.125 - klucze Królestwa Niebios, 16:13-21

Kościół Rzymskokatolicki twierdzi, że ma wymienione przez Jezusa klucze, gdyż dane one zostały Piotrowi, który wg KRK był pierwszym papieżem. Nic bardziej mylnego. O co chodzi z tymi kluczami? Czym jest związywanie i rozwiązywanie? Koniecznie odsłuchaj tej lekcji :)


 

Studium Ew. Mateusza - cz.126 - zapowiedź śmierci Jezusa, 16:20-23

Po wspaniałym wyznaniu, że Jezus jest Chrystusem - Synem Boga żywego, Piotr chce odciągnąć Jezusa od realizacji woli Ojca. Piotr nie wyobraża sobie tego, aby Jezus mógł cierpieć i zginąć. Zostaje za to srogo przez Pana skarcony...


 

Studium Ew. Mateusza - cz.127 - idź za Jezusem, 16:24-28

Każdy człowiek ma wybór. Może iść za Jezusem, doświadczając w tym świecie niezrozumienia, szyderstw i prześladowań, lub też odrzucić Jezusa i być przyjacielem świata. Podjęta w tym zakresie decyzja będzie miała dla każdego konsekwencje wieczne.