Gorąco zachęcamy do wysłuchania naszego studium "Sytuacja bez wyjścia".

Za wszelkie przejęzyczenia, drobne pomyłki i inne niedoskonałości - przepraszamy. Materiał był nagrywany na żywo i nie był poddawany późniejszej obróbce technicznej.


 

Studium "Sytuacja bez wyjścia"

 

Chyba każdy człowiek ma swoim życiu takie sytuacje, które określa się mianem "bez wyjścia". Dzieje się tak wtedy, gdy po prostu kompletnie nie wiemy co zrobić w trudnej sytuacji. Wówczas każda nasza decyzja wydaje się być obarczona dużym ryzykiem, z niepewnym zakończeniem.

Okazuje się, że w Biblii mamy opisane życie wielu ludzi, którzy właśnie w takich sytuacjach "bez wyjścia" się znaleźli. No bo jak inaczej określić np. sytuację proroka Daniela, który został wrzucony do lwiej jamy na pożarcie drapieżnikom? Jednak co z ludzkiego punktu widzenia jawi się sytuacją beznadziejną, to nigdy nie jest to sytuacja "bez wyjścia" w rękach Boga.

Być może aktualnie zmagasz się takimi trudnym sytuacjami w swoim życiu lub będziesz się z nimi zmagał w niedalekiej przyszłości. Warto zatem zobaczyć, jak takie sytuacje wyglądają w Biblii. Warto zobaczyć, jak wychodzili z sytuacji "bez wyjścia" ludzie posłuszni Bogu (jak wspomniany Daniel) oraz ci nieposłuszni (jak np. Judasz).