Drukuj

Zachęcamy gorąco do obejrzenia wykładów z konferencji na temat "Jak ustosunkować się do Świadków Jehowy", która odbyła się 8 stycznia 2011 r. w Białymstoku.

Nasz brat w Chrystusie, Szymon Matusiak, były wieloletni starszy zboru Świadków Jehowy, przybliżył nam w tych wykładach genezę powstania ŚJ, osiągnięcia i błędy organizacji Strażnica oraz udzielił cennych wskazówek, dotyczących prowadzenia rozmów ze ŚJ.

Z jednej strony dowiedzieliśmy się dość dużo na temat innego Jezusa, innego Ducha i innej Ewangelii głoszonych przez ŚJ, a z drugiej uzyskaliśmy wskazówki, jak pokazać ŚJ prawdziwego Jezusa Chrystusa - Boga i usłyszeliśmy o tym, jak ważna jest modlitwa do Pana o otwarcie oczu ludzi, którzy dali się zwieść organizacji Strażnica.

Modlimy się o to, aby Pan stawiał na naszej drodze Świadków Jehowy i dał nam możliwość powiedzenia im o zbawieniu z łaski, konieczności nowego narodzenia z Ducha Świętego i pewności życia wiecznego dzięki wierze w Pana Jezusa Chrystusa. Modlimy się, aby jak najwięcej Świadków Jehowy usłyszawszy prawdziwą Ewangelię mogło powiedzieć o Jezusie jak Tomasz - Pan mój i Bóg mój!

Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. (Ew. Jana 20:27, Biblia Warszawska)